Будівництво басейнів

Будівництво басейнів

Вибір оптимального типу басейну для приватного будинку

Наявність приватного басейну є однією з головних переваг якою можуть скористатися щасливі власники заміських котеджів. Існує кілька конструктивів, що використовуються для спорудження басейнів, а саме: залізобетонні, каркасні, композитні та поліпропіленові.

Будівництво басейнів в Київській та Дніпропетровській областях

Будівельна компанія «Дніпробуд» займається будівництвом залізобетонних і композитних басейнів в різних регіонах України. Чим же відрізняються ці два види басейнів?

Басейн із залізобетонною чашею

Будівництво басейнів з залізобетонною чашею

Цей тип басейну є класичним варіантом будівництва. Технологія виготовлення залізобетонного басейну припускає наявність великого обсягу земляних робіт. Після копки котловану відбувається вирівнювання дна вручну і моделювання контурів майбутнього каркасу басейну. На наступному етапі необхідно виготовити подушку з щебеню, після чого укласти бетонну підготовку 100 мм товщиною. Дно і стіни майбутнього басейну армуються подвійною армованою сіткою, а після встановлюється опалубка, найчастіше з вологостійкої фанери. Наступним етапом є установка всіх необхідних закладних елементів для майбутнього монтажу комунікацій. Після заливки бетону і зняття опалубки необхідно провести двосторонню гідроізоляцію. Причому з зовнішньої сторони гідроізоляційний шар виконується бітумною мастикою, а для внутрішньої сторони, зазвичай застосовується двокомпонентна еластична гідроізоляційна суміш на цементній основі. Наступним етапом служить прокладка всіх комунікацій, що пов'язують технічний приямок з обладнанням і сам басейн. Внутрішнє оздоблення залізобетонної чаші басейну виконується з керамічної плитки або шляхом обклеювання ПВХ плівкою. Після монтажу всього обладнання і перевірки його на працездатність відбувається засипка пазух між гранями котловану і стінами басейну з наступним ущільненням.

Переваги будівництва басейнів із залізобетонною чашею:

  • широка варіативність при виборі матеріалів оздоблення;
  • форма і розміри майбутнього басейну обмежені лише фантазією і фінансовими можливостями замовника;
  • висока довговічність самої чаші, а також можливість заміни матеріалів внутрішнього облицювання в майбутньому;
  • можливість спорудження чаші як всередині будівлі, так і на земельній ділянці.

Недоліки:

  • залізобетонний басейн є одним з найбільш дорогих варіантів;
  • відносно велика в порівнянні з іншими типами тривалість будівництва.

Композитний басейн

будівництво композитних басейнів

Будівництво композитного басейну є, мабуть, головною альтернативою басейну із залізобетонною чашею. Технологія будівництва композитного басейну значно простіше ніж басейну із залізобетонною чашею і включає в себе: земляні роботи, які проводяться тільки по контуру майбутнього басейну без необхідності копки більшого котловану. Після цього часто проводиться додаткове утеплення стін котловану, а також монтаж всіх необхідних інженерних систем. Монтаж чаші басейну і запуск обладнання є заключними стадіями при будівництві басейну з композитних матеріалів.

Переваги будівництва композитного басейну:

  • менша вартість у порівнянні з залізобетонними басейнами;
  • невеликий часовий інтервал, що проходить від замовлення чаші до запуску басейну.

Недоліки:

  • обмежений вибір форм, розмірів та кольорів;
  • неможливість заміни зношеного матеріалу оздоблення чаші.

Компанія «Дніпробуд» також є представником торгової марки басейнів Compass. Compass pools найбільший виробник композитних басейнів в світі понад 10 тисяч чаш щорічно сходять з конвеєрів їх заводів. Три заводи в США і один у Словаччині знаходяться в розпорядженні Compass pools. Складна багатошарова технологія із застосуванням матеріалу Сarbon є запорукою міцності і довговічності цих басейнів. Технологія Rollo cover покриває басейн суцільним шаром і не змінює архітектуру і навколишній ландшафт. Завдяки використанню такого покриття температура води збільшується від 4 до 8 градусів. VANTAGE є однією з кращих систем циркуляції і самоочищення, дана система практично непомітна, а форсунки і аксесуари представлені в різних кольорах для кращого поєднання з кольором басейну. VANTAGE встановлюється тільки на нові басейни виключно в заводських умовах, що гарантує бездоганну якість роботи всіх інженерних систем.