Будівництво торгового центру

Будівництво торгового центру

Будівництво торгового центру в Києві і Дніпрі

Останнім часом будівництво торгових і торгового-розважальних центрів завойовує все більшу популярність серед девелоперів України. Ця тенденція в першу чергу пов'язана зі зростаючою платоспроможністю населення. Тренд на зміну місця розташування торгово-розважальних комплексів з центру мегаполісів на околиці пов'язаний з високою завантаженістю і дефіцитом вільних ділянок в центральних районах міст. Додатково на популяризацію будівництва торгових центрів впливає децентралізація міських районів, а саме зростаюче бажання не їхати за покупками і розвагами в центр міста, залишаючись в межах рідного району.

Дані об'єкти є багатофункціональними, центри можуть включати: офісні приміщення та квартири, готельні комплекси та хостели, супермаркети і рітейл, кінотеатри і ресторани і т.п. Такий набір послуг, що надаються залучає велику кількість клієнтів різного віку і соціальних статусів. Оскільки будівництво торгового центру є значним капіталовкладенням, з так званими "довгими грошима", девелоперам і іншим зацікавленим особам необхідно приділити максимальну увагу ретельній розробці бізнес-плану. В першу чергу необхідно визначитися з місцем розташування майбутнього торгово-розважального комплексу. Ця вимога виходить з того, що успіх будь-якого об'єкта комерційної нерухомості обумовлений виконанням трьох правил: 1 - місце, 2 - місце, 3 - місце. При виборі місця розташування майбутнього торгового центру необхідно врахувати не тільки існуюче населення прилеглих районів, а й загальні тенденції розвитку цих районів. Цей фактор необхідно враховувати в зв'язку з тим, що термін окупності торгово-розважального центру, як бізнес проекту, вимірюється десятиліттями, а помилки при плануванні міського середовища часто призводять до перетворення певних районів у своєрідні гетто. Це тягне за собою погіршення криміногенної ситуації, падіння середньої ренти і зміну місця проживання населення з відносно високою купівельною спроможністю з цих районів на більш благополучні.

Будівництво торговельно-розважального центру в Україні

Будівництво торів центру в Україні

Після визначення місця для розташування майбутнього ТРЦ необхідно придбати (або взяти в довгострокову оренду) земельну ділянку. Компанія «Дніпробуд» здійснює повний комплекс послуг не тільки з будівництва, а й з проектування торгових центрів. Проектування торгового центру є складним, часто послідовним процесом. Нашими фахівцями в проектуванні торгово-розважальних центрів активно застосовується технології BIM моделювання та 3D візуалізації. Це допомагає замовникам і субпідрядникам отримувати інформацію про майбутній об'єкт у найбільш наочній формі. Паралельно з проектуванням інвесторам і їх представникам необхідно зайнятися отриманням всієї дозвільної документації. Складність цього процесу полягає в тому, що дані об'єкти потрапляють під найвищі класи наслідків (відповідальності), часто СС3. Відношення до даної категорії висуває найширший список вимог до об'єкту.

Будівництво торгово-розважальних центрів в Україні

Після отримання всієї необхідної дозвільної документації, а також маючи на руках ретельно розроблений проект інвестори приступають до вибору компанії - генерального підрядника. Вибір відповідального і кваліфікованого генпідрядника є ключовим для успіху майбутнього бізнес проекту.

 проектування та будівництво торгового центру ТРЦ у Києві та Дніпрі

Вартість будівництва торгового центру

Основними факторами, що впливають на кінцеву суму, яку витратить інвестор для будівництва та введення в експлуатацію ТРЦ є:

  1. місцерозташування. Центральне місце розташування накладає додаткові витрати на будівництво в зв'язку з необхідністю: перекривати дороги, переносити комунікації, здійснювати демонтаж або реставрацію раніше існуючих будівель;
  2. рівень майбутнього торгово-розважального центру. Якщо центр відноситься до преміум сегменту, то на збільшення вартості будівництва буде впливати вибір матеріалів, які в даному випадку будуть дорожче;
  3. набір запланованих розваг пропонованих майбутнім відвідувачам центру. Наявність аквазони, кінотеатру IMAX, міні-парку теж істотно збільшує вартість будівництва.