Армування фундаменту

Армування фундаменту

Армування фундаменту - запорука міцності і надійності

Міцність і надійність - основні властивості, якими повинен володіти фундамент. Це стосується всіх типів фундаментів, включаючи стрічкові, стовпчасті й плитні. Для того, щоб наділити їх міцністю і стійкістю, прийнято застосовувати спеціальні металеві арматурні прути. Завдяки такому рішенню, забезпечується правильний розподіл навантаження і, як наслідок, подовжується термін експлуатації фундаменту.

Кількість арматури визначається виходячи з типу фундаменту і розрахункових навантажень на його поверхню. Найчастіше в сучасному будівництві використовують арматуру дев'яти класів, кожен з яких володіє індивідуальними особливостями. Клас А1 - це монтажна арматура, яка має вигляд  гарячекатаних металевих стрижнів з гладкою поверхнею. Вони необхідні для скріплення каркасу, однак не можуть виступати в ролі робочої арматури через низький рівень адгезії з бетоном.

Основна робоча арматура - це класи А2-А6. Поверхня рифлених гарячекатаних металевих стрижнів нагадує косичку і має періодичний профіль. За рахунок цього, забезпечується хороша адгезія з бетоном, а також середні показники розтягування і стиснення.

Більш високими характеристиками і вартістю володіє термічно зміцнена арматура класів АТ4-АТ6. Також існують спеціальні види прутків, які позначають буквами З і К. Перший варіант використовується для зварювання, а другий - володіє підвищеною стійкістю до корозії.

Застосування технології армування фундаменту “під ключ” дозволяє підвищити його характеристики. Замовити дану послугу можна в компанії «Дніпробуд». Ми гарантуємо високу якість робіт і доступні ціни.

Посилення фундаменту: обираємо діаметр прута

Як правило, зміцнення фундаменту здійснюється за допомогою рифлених металевих стрижнів різного діаметра. Вибір їх розмірів здебільшого залежить від типу фундаменту. Найчастіше це прути діаметром 10, 12 або 14 мм. Однак при будівництві фундаменту для полегшених будівель на непучинистих грунтах можуть використовуватися варіанти товщиною від 8 мм. Крім цього, вибір діаметру залежить від того, як саме буде розміщена арматура. Поздовжні вертикальні і горизонтальні армовані пояси формуються з прутків різного діаметру, який розраховується виходячи з таких параметрів, як навантаження на фундамент, кількість прутів на метр погонний та їхнє розташування.

Як ми з'ясували, армування фундаменту - це технологія, завдяки застосуванню якої можна підвищити характеристики міцності споруди. З цією метою прийнято використовувати металеві прути різного діаметру, які можуть бути гладкими або рифленими. При розрахунку арматури враховуються: тип фундаменту, передбачувані навантаження, діаметр прута. Залишилися питання? Тоді швидше телефонуйте нам. Всю необхідну для цього контактну інформацію ви знайдете у відповідному розділі сайту.